Banh Mi Makers

Cesta do Vietnamu

O bistru se nám zdálo už delší dobu. Na jaře 2014 jsme se vydali do Vietnamu zjistit, jak náročné by bylo banh mi bagety vyrábět. Od začátku jsme věděli, že pokud do toho půjdeme, musíme si všechno dělat sami a přesně tak, jak si budeme myslet, že je to nejlepší. A bagety se nám nakonec zalíbily natolik, že z původních tří týdnů se nakonec staly dva měsíce a láska na celý život.

Cesta do vietnamu

Perfektní těsto

Všechno, co jsme se ve Vietnamu naučili, jsme se pak v Čechách snažili převést do praxe. Nechci ani vědět, kolik kilo těsta padlo na všechny mé pekařské pokusy. Po několika měsících jsme ale dosáhli bagety takové chuti a tvaru, který jsme chtěli. A od té doby je vždy ráno v 5 začneme připravovat. Ručně a na každý den čerstvé.

Cesta do vietnamu

Čerstvé a autenické.

Bageta na skútru

Měli jsme už skoro dokonalý produkt, ale pořád jsme nevěděli, jak Praha tuhle vietnamskou klasiku přijme. Proto jsme nejdříve vyzkoušeli rozvoz. Říkali jsme si, že alespoň poznáme, jaké chutě naši zákazníci mají. A od té doby vyráželi naši řidiči ze smíchovské základny do všech směrů s krabicí plnou baget, pečených brambor a ovocných freshů.

Cesta do vietnamu

Foodbar v labuti

Od rozvozu už nás čekal jen krůček k naší první prodejně. Ale ani to jsme nechtěli uspěchat a začali zlehka - naším prvním foodbarem v Bílé labuti. Skoro rok jsme tam každý všední den prodávali Banh Mi lidem z okolních kanceláří nebo těm, co jen prostě jeli kolem. A čím víc jsme jich prodali, tim víc jsme si uvědomovali, že nám těch pár čtverečních metrů stačit nebude

Foodbar v labuti

Poslední kapitola

Zatím poslední kapitolu jsme začali psát v Dlouhé ulici. V Gourmet pasáži máme poprvé velký bar, stoly a židle. Pro mnohé je to základ, se kterým se na svou cestu vydávají. My jsme s k němu museli dojít a o to víc si toho vážíme. Zajděte se za námi podívat. Každé ráno pro vás připravujeme čerstvé bagety i jiná vietnamská jídla.

Poslední kapitola
K osvěžení nabízíme

Ovocné fresh nápoje,
Jasmínový čaj
a vietnamskou kávu.

Specializujeme se na

Vietnamské bagety
Banh Mi

Ale k jídlu podáváme také

Saláty, závitky, tradiční
vietnamské polévky.